Незважаючи на те, що сучасні автомобілі вже не так сприйнятливі до іржі, як раніше, завдяки великій кількості синтетичних вставок і використанню спеціальних захисно-ізоляційних матеріалів, небезпека все ще стоїть за рогом. Тому в наших інтересах вчасно вжити заходів і, якщо можливо, запобігти появі іржі. Давайте розглянемо основні заходи, які можна вжити, залежно від того, наскільки серйозними є пошкодження автомобіля від іржі або які вони можуть бути.
Паперова стрічка для маскування
Наждачний папір різної зернистості
Ганчірка
Перетворювач іржі
Гнучкий сталевий шпатель
Кузовний наповнювач
Праймер кузова авто
Розпилювач фарби
Абразивна паста
Віск для полірування
Захисний лак
Перший, фундаментальний захід, який необхідно виконати, — це ретельний огляд усіх металевих частин кузова, які можуть бути найбільш схильні до іржі. Взагалі кажучи, найбільшою небезпекою є ті частини, на які під час руху найчастіше потрапляє бруд, земля та різні матеріали. Маються на увазі всі частини бризговиків біля коліс, передня частина автомобіля і нижня задня частина. Особливо піддаються ризику в цих зонах деталі з сухими вигинами та складками, а також молдинги та ділянки під ущільненнями, де листовий метал висихає не так швидко, як оголені частини. Залежно від того, що ви знайдете, ви можете діяти різними способами.
На деталі, які тільки було встановлено, що іржа ще не вплинула на метал, досить обробити засобом Багатофункціональний продукт WD-40, який усуває плями, захищає метал від іржі та корозії, проникає та змащує заблоковані деталі та усуває і захищає будь-яку поверхню від вологи. Продукт також впливає на плями від смоли, які можуть зіпсувати кузов. У будь-якому випадку будь-яку поверхню, яка виявляється під загрозою, можна обробити тим самим продуктом, щоб продовжити її гарний стан.
Однак після того, як іржа вплине на метал, піднявши та від’єднавши лакофарбове покриття, потрібні більш бистрі та ретельні дії. Перш за все, деталь необхідно ізолювати від сусідніх частин паперовою стрічкою і відповідним чином розміщеними листами. Використовуйте наждачний папір середньої дрібної зернистості (120-240 зерен), щоб обробити відповідну ділянку, поки не досягнете металу, видаливши всю іржу та вільну фарбу, очистіть поверхню тканиною. Якщо є іржаві ділянки, які неможливо відшліфувати, доцільно застосувати «перетворювач» іржі, який з’єднується з іржею, утворюючи захисний продукт. Наступні кроки не змінюються.
За допомогою гнучкого сталевого шпателя нанесіть наповнювач для кузова на місця, де ви працювали, щоб вирівняти поверхню. Коли наповнювач ідеально застигне, затерти наждачним папером №. 200-240. Нарешті, після ретельного очищення можна нанести два послідовних шари грунтовки за допомогою балончика. Ґрунтовку необхідно наносити на заповнені частини, розпилюючи нанесення у напрямку до ділянок із захисними стрічками, щоб не утворити «ступінь», який буде видно і важко вирівняти після закінчення роботи. Ґрунтовку також потрібно відшліфувати, але дуже тонким наждачним папером (№ 600-800) до отримання ідеально гладкої поверхні. На цьому етапі поверхню можна очистити ганчіркою і видалити маскувальний папір.
Якщо площа, уражена іржею автомобіля, невелика, автомобіль можна перефарбувати за допомогою фарби з балончика того ж кольору, що і автомобіль (якщо площа більша, бажано відвезти автомобіль в кузовний цех, оскільки балончики не вирішують проблему ). Пройдіться по ділянці кілька разів, починаючи розпилення за межами очищуванної поверхні і закінчуючи після того, як залишите її. Дайте висохнути між одним шаром і нанесіть другий шар, потім третій. Після закінчення зніміть захисні стрічки.
Коли фарба повністю висохне, потрібно виконати дві важливі фінішні операції: спочатку нанести шар абразивної пасти з бавовною, а потім полірувальний віск (або полір). Таким чином, відретушована частина буде ідеально поєднуватися з іншою як візуально, так і на дотик. Останнім кроком є нанесення шару прозорого захисного лаку на ретушовану частину, знову ж таки з балончика. Це має подвійну функцію: зробити поверхню особливо блискучою та створити міцний бар’єр проти погоди з метою захисту від іржі. Рекомендується використовувати фарби (завжди розпилювані), які значно тверднуть і довговічні.
Ограничение ответственности
Представленная на сайте информация по способам применения WD-40 была предоставлена производителю WD-40 конечными пользователями продукции. Указанные способы применения не были протестированы непосредственно компанией WD-40. Таким образом, не являются рекомендацией по использованию от компании WD-40. Всегда следуйте инструкции по применению и принимайте во внимание предупреждения, напечатанные на упаковке продукции.
© 2024 WD-40 Company.
Всі права захищені