tracking

ЯК ОЧИСТИТИ ДРУКУВАЛЬНІ ГОЛОВКИ?

Коли друк принтера здається «брудним» або коли він взагалі відмовляється друкувати, треба обов’язково очистити друкувальні головки. Фактично, струменеві принтери можуть раптово припинити друк, навіть якщо картриджі з чорнилом не порожні. У переважній більшості випадків це пов’язано з тим, що чорнило висохло і забило голівки. Це може відбуватися з кількох причин, найбільш часта з яких – тривале невикористання принтера. Дійсно, чорнило – це рідкий продукт на основі води і різних розчинників, які можуть випаровуватися і висихати на голівці, запобігаючи друку.

Це відбувається бистріше, якщо принтер знаходиться в місці, доступному сонячному світлу, або в досить теплому і сухому середовищі. Коли це відбувається, ви можете зробити кілька речей, хоча профілактика дійсно є кращою зброєю у вашому розпорядженні.

Майте на увазі, що сьогодні на ринку є два типи принтерів: ті, у яких немає власних друкуючих головок (вони використовують картриджі з власною головкою), і ті, у яких друкувальні головки встановлені в принтері. Зверніться до посібника користувача, щоб дізнатися, який у вас тип принтера, тому, що кроки, які необхідно виконати, розрізняються.

МАТЕРІАЛИ, ЯКІ БУДУТЬ ВАМ ПОТРІБНІ:

Таз з водою

Ватяний тампон або зубочистка

Універсальний засіб WD-40

Ізопропіловий спирт

WD-40 Specialist Швидковисихаючий очисник контактів

КРОК 1: ПРОФІЛАКТИКА І АВТОМАТИЧНА ЧИСТКА

ЯК ОЧИСТИТИ ДРУКУВАЛЬНІ ГОЛОВКИ?

Незалежно від типу принтера, завжди найкраще це профілактика, яка повинна виконуватися в такий спосіб:

  • Розміщуйте принтер в недоступних для сонячного світла місцях і далеко від джерел тепла (наприклад, радіаторів опалення).
  • Вимкніть принтер, використовуючи відповідну команду на дисплеї, щоб він виконав цикл очищення головки.
  • Очистити друкувальні головки ви можете, вибравши відповідну команду в меню на дисплеї принтера або за допомогою спеціального програмного забезпечення, встановленого на вашому комп’ютері. За допомогою цієї дії принтер змушує певну кількість чорнила пройти через голівки. Розчинники, що містяться в чорнилі, розчиняють засмічення.
  • Не залишайте принтер бездіяльним більше кількох днів поспіль.

КРОК 2: ОЧИЩЕННЯ КАРТРИДЖІВ З ВЛАСНОЮ ГОЛОВКОЮ

ЯК ОЧИСТИТИ ДРУКУВАЛЬНІ ГОЛОВКИ?

Картриджі необхідно вийняти з гнізда і помістити головою вниз в таз з теплою водою, занурений рівно настільки, щоб голова залишалася постійно вологою. Залиште їх в такому вигляді на кілька годин, протягом яких засохлі чорнила розчиняться. Потім картриджі і їх головки необхідно ретельно висушити перед тим, як знову вставити їх в принтер.

КРОК 3: АВТОМАТИЧНЕ ЧИЩЕННЯ І ЗМАЩЕННЯ МЕХАНІЗМУ

ЯК ОЧИСТИТИ ДРУКУВАЛЬНІ ГОЛОВКИ?

Вставляючи друкувальні головки, нанесіть кілька крапель Універсального засобу WD-40  на механізми переміщення і ковзання картриджів, а також на їх системи блокування. Потім налаштуйте принтер на автоматичне очищення головок картриджів за допомогою програмного забезпечення принтера або меню. Якщо після цього принтер як і раніше не друкує, замініть картридж: при цьому замінюється і вбудована головка.

КРОК 4: ВИЛУЧЕННЯ КАРТРИДЖІВ З ПРИНТЕРА З ВСТАНОВЛЕНИМИ ГОЛОВКАМИ

ЯК ОЧИСТИТИ ДРУКУВАЛЬНІ ГОЛОВКИ?

Завжди спочатку запускайте автоматичний цикл, щоб очистити друкувальні головки. Якщо це не вирішить проблему, відкрийте принтер і витягніть картриджі з чорнилом, щоб ви могли бачити головки всередині принтера.

КРОК 5: ОЧИЩЕННЯ ГОЛІВОК

ЯК ОЧИСТИТИ ДРУКУВАЛЬНІ ГОЛОВКИ?

Для очищення голівок принтера використовуйте ватний тампон (або зубочистку з прикріпленим до неї шматочком поролону). Найбільш відповідною рідиною для цього завдання є ізопропіловий спирт: намочіть поролон або ватяний тампон і акуратно потріть їм голову, намагаючись не залишати ворсу або інших залишків. Ви також можете спробувати це з теплою водою, але будьте обережні, щоб не намочити внутрішні контури.

Після цього ми пропонуємо розпорошити невелику кількість WD-40 Specialist Швидковисихаючий очисник контактів на доступні електричні з’єднання, щоб повністю видалити будь-які краплі рідини. Після цього кроку залиште принтер відкритим на кілька годин, щоб полегшити повне висихання головок, перед заміною картриджів і запуском циклу автоматичного очищення.

КРОК 6: ЗАМІНА ГОЛОВКИ

Деякі принтери мають змінні головки. Щоб очистити їх, зверніться до посібника з експлуатації та технічного обслуговування. Це досить проста операція, і вона необхідна, якщо після очищення головка все ще не працює.

Контакти

ТОВ «МейнПак», Yкраїна, 14021, м. Чернігів вул. Широка, 2

© 2021 WD-40 Company