tracking

ЩО РОБИТИ, КОЛИ ЗАКЛИНИЛО ВІКНО?

Вікно може бути важко відкрити з кількох причин, в залежності від різних факторів. Щоб зрозуміти, що робити, коли заклинило вікно, потрібно оцінити матеріал, з якого воно зроблене. Слід розрізняти вікна з дерев’яними рамами і віконні рами з різних матеріалів (наприклад, алюмінію, ПВХ і композитних матеріалів), оскільки причини заїдання можуть мати різне походження. По-друге, існують дуже різні механізми закривання і відкидання вікон, які можуть ускладнити (або зробити неможливим) відкриття вікон.

Як правило, вікна більш схильні до заклинювання в більш «екстремальних» погодних умовах, таких як сильний мороз або дуже високі температури через постійне потрапляння сонячного світла. Це пов’язано з тим, що значні коливання температури викликають розширення і стиснення матеріалів, що часто викликає заклинювання. Ці умови також впливають на вологість повітря, що може привести до здуття, висихання механізмів і інших проблем. Отже, необхідно вивчити тип вікна, з яким ви маєте справу, і визначити точні причини заклинювання, щоб вжити відповідних заходів.

Як звільнити вікно з дерев’яною рамою

Вікно цього типу може заклинюватися через деформацію і розбухання як створок, так і рами, в залежності від теплових і атмосферних умов. Їх можна легко закрити, а ось відкрити – важко.

Як звільнити вікно з рамою з алюмінію, ПВХ або композитних матеріалів

Ці типи вікон зазвичай менш чутливі до теплових умов і умов навколишнього середовища, ніж вікна з дерев’яними рамами. Найбільш часті проблеми виникають з системами закриття.

МАТЕРІАЛИ, ЯКІ БУДУТЬ ВАМ ПОТРІБНІ:

Гумовий молоток

Силіконова змазка WD-40 Specialist

Пістолет гарячого повітря

Крижаний спрей

Наждачний папір

КРОК 1: ВІДКРИЙТЕ ВІКНО

ЩО РОБИТИ, КОЛИ ЗАКЛИНИЛО ВІКНО?

Якщо у вас заклинило вікно, спробуйте постукати гумовим молотком по рамі, особливо по верхньому і нижньому кутах. Якщо вікна забезпечені гумовими ущільнювачами, під час цієї операції може бути корисно нанести кілька крапель Силіконової змазки WD-40 Specialist, яка володіє чудовими змащувальними властивостями, щоб полегшити рух деталей. У деяких випадках може бути корисно використовувати термофен або, в дуже сонячних умовах, крижаний спрей (той, який зазвичай використовується для лікування розтягувань або травм). Відкривши вікно, перевірте поверхню рами на предмет точок тертя.

КРОК 2: ВТРУЧАННЯ В СТУЛКИ ТА РАМУ

ЩО РОБИТИ, КОЛИ ЗАКЛИНИЛО ВІКНО?

Відкриту стулку необхідно зняти з петель. Якщо причиною було здуття або невелика деформація стулки, використовуйте наждачний папір із середнім дрібним зерном (№ 120-180) на стулці або рамі (в залежності від наявності ущільнювачів). Ця операція завжди повинна супроводжуватися відновленням обробки поверхні (лаком або фарбою), якій необхідно дати повністю висохнути, перш ніж встановлювати стулки назад. Таку ж операцію проводять, якщо причиною заклинювання стало заїдання стулки через псування лаку або фарби.

КРОК 3: ВТРУЧАННЯ У МЕХАНІЗМИ ЗАКРИТТЯ І ВІДХИЛЕННЯ

ЩО РОБИТИ, КОЛИ ЗАКЛИНИЛО ВІКНО?

Заклинювання або труднощі з відкриванням часто можуть бути викликані зносом запірних систем (стрижнів, внутрішніх напрямних стулок або зовнішніх фіксаторів і т. д.) або систем нахилу (штифти, шарніри, петлі). Ці елементи необхідно перевірити і при необхідності замінити. Перед повторною збіркою рекомендується нанести на ці деталі невелику кількість Силіконової змазки WD-40 Specialist, тому, що вона не притягує бруд і ізолює від вологи після швидкого висихання. Її формула сумісна з усіма металами, пластмасами, гумою і деревом. Також перевірте стан гумових профілів, які можуть затвердіти і стати основною причиною заклинювання. При необхідності замініть.

КРОК 4: ВІДКРИТТЯ ВІКНА З РАМОЮ З АЛЮМІНІЮ, ПВХ АБО КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛІВ

ЩО РОБИТИ, КОЛИ ЗАКЛИНИЛО ВІКНО?

Якщо у вас заклинило вікно і ви не можете його відкрити через пошкодження системи замикання, не відчиняйте стулку силою, оскільки це може призвести до більшого збитку. У цій ситуації найкраще звернутися до спеціалізованого монтажника. Якщо ви можете відкрити вікно, огляньте зовнішню частину системи замикання, яка знаходиться на зовнішньому краї стулки з ручкою. Тут також можна використовувати Cиліконову змазку WD-40 Specialist, як описано вище, як на замковій системі, так і на обертових елементах.

КРОК 5: ЯК ЗВІЛЬНИТИ РОЗСУВНЕ ВІКНО

ЩО РОБИТИ, КОЛИ ЗАКЛИНИЛО ВІКНО?

Ці типи вікон створюють проблеми через уже згаданих причин, але також існує ймовірність того, що рух може бути ускладнений через надмірне тертя ковзаючих частин. У цьому випадку також після ретельного очищення деталей можна втрутитися наждачним папером, обробкою і мастилом з використанням згаданого вище продукту.

 

Контакти

ТОВ «МейнПак», Yкраїна, 14021, м. Чернігів вул. Широка, 2

© 2021 WD-40 Company