Ви хочете знати, як видалити цемент з плитки? Ми допоможемо вам вирішити цю проблему.
Неминучим наслідком “будівельного майданчика” вдома для кладки, облицювання плиткою або інших робіт є виявлення невеликих відкладень цементу, вапняку або інших типів сумішей (штукатурки, плиткового клею, шпаклівки і т. д.) на підлозі. Ці залишки часто утворюють більш-менш помітні плями води в сумішах, які при висиханні залишають тонкий білий або сірий шар. Звичайно, ступінь цих відкладень також залежить від заходів захисту підлоги від бризок і крапель різних розчинів, які ви використовуєте.
Тому важливо вжити заходів для усунення проблеми, як з естетичних причин, так і, перш за все, за функціональними причинами, оскільки ці матеріали легко руйнуються, коли по ним ходять, і, з огляду на, що вони зазвичай повні піску, вони можуть подряпати і зіпсувати плитку, паркет або інші види підлогових покриттів.
Мітла
Пилосмок
Кислотний очищувач для плитки
Ганчірка
Оцет
Шпатель
Абразивна губка
Перший крок, який треба зробити, щоб видалити цемент з плитки – це ретельне очищення мітлою, а потім хорошим пилососом, поки цемент ще сухий. Менш закріплені частки легко видаляються, і залишається тільки самий прилиплий шар цього бруду.
Попереднє миття служить для видалення більш світлих плям і поліпшення видимості більш покритих кіркою матеріалів. Майте на увазі, що будівельні розчини зазвичай містять вапняк, і тому мити необхідно кислотним продуктом, здатним його розчиняти. На ринку є багато продуктів, які володіють достатньою кислотністю для цього завдання, але часто просто додавання певної кількості оцту (білого або спиртового) в воду дає хороші результати. Після висихання можуть залишитися плями. Розпорошіть на них трохи Універсального засобу WD-40. Через кілька хвилин протріть сухою тканиною.
Штукатурка – найпростіший для видалення матеріал. Часто буває достатньо енергійного чищення щіткою з водою і оцтом. Якщо штукатурка чинить опір, використовуйте шпатель перед нанесенням оцтової води. Це може зіпсувати віск на підлозі, який необхідно відновити після повного висихання.
Більш тверде сміття, що налипло на поверхню, можна видалити різними способами, в тому числі в залежності від типу підлогового покриття. На керамічній плитці почніть з шпателя середньої жорсткості. Після того, як сміття буде видалене, змочіть область водою з оцтом (бажано теплим) і потріть злегка абразивною губкою (наприклад, тією, що використовується на кухні), потім просушіть. На паркеті потрібно бути дуже обережним при використанні шпателя: найкраще використовувати ніж з гнучким лезом і закругленими краями. У цьому випадку не можна використовувати губку. На паркеті мийку слід проводити з використанням слабокислих рідин, а після завершення оздоблювальні обробки необхідно відновити за допомогою спеціальних восків і фарб, придатних для паркету. Якщо ви збираєтеся використовувати Універсальний засіб WD-40, спочатку перевірте його на прихованій і малопомітній ділянці.
Ви також можете видалити цемент з плитки і інших видів стійких і непористих підлог (за винятком теракоти або паркету), застосувавши спеціальні кислоти для цього завдання, використовуючи щітку, яка руйнує затверділий розчин. Це агресивні продукти, які перед використанням необхідно протестувати в якомусь непомітному місці. При використанні цих продуктів обов’язково використовуйте засоби захисту (рукавички, захисні окуляри і т. д.), оскільки вони їдкі.
Клей для плитки, як і інші типи спеціальних розчинів, являють собою спеціальні склади, що містять різні хімічні речовини, такі як пластифікатори, отверджувачі, клеї і т. д. Ці речовини можуть фарбувати пористі і делікатні поверхні. Керамічна плитка нечутлива до їх впливу, але при наявності інших поверхонь, таких як лінолеум або паркет, важливо забезпечити надійний і міцний захист перед виконанням робіт кладок, бо деякі плями можуть залишитися і їх буде важко підфарбувати.
Після видалення сміття і плям обов’язково ретельно промийте підлогу, щоб видалити всі хімічні речовини або інші рідини, що залишилися на підлозі. Після висихання можна приступити до підфарбовування за допомогою оздоблювальних засобів, таких як віск, поліроль, захисні або просочувальні покриття і т. д., в залежності від типу підлогового покриття.
Ознайомтеся з іншими корисними порадами в розділі БЛОГ нашого сайту.
Ограничение ответственности
Представленная на сайте информация по способам применения WD-40 была предоставлена производителю WD-40 конечными пользователями продукции. Указанные способы применения не были протестированы непосредственно компанией WD-40. Таким образом, не являются рекомендацией по использованию от компании WD-40. Всегда следуйте инструкции по применению и принимайте во внимание предупреждения, напечатанные на упаковке продукции.
© 2025 WD-40 Company.
Всі права захищені