Заміна стартера автомобіля – операція, яка вимагає певного досвіду і хороших механічних знань. Подія класична: повертається ключ запалювання автомобіля (або натискається кнопка), лунає «клац», а двигун не запускається. Перша думка – це акумулятор, але якщо датчик показує, що він заряджений, вам потрібно зосередити свою увагу на стартері. Цей основний компонент зазвичай знаходиться в нижній частині двигуна. Стартер складається з двох компонентів: власне електродвигуна і підключеного до нього електромагніту. Коли система отримує струм, електромагніт просуває вісь стартера, на зовнішньому кінці якого розташована зубчаста шестерня. Шестерня входить в зачеплення з зубчастою шестернею маховика зчеплення.
У цей момент стартер, який обертається струмом акумуляторної батареї, обертає шестерню, яка обертає маховик, і двигун запускається. Якщо цього не сталося, стартер необхідно розібрати для капітального ремонту або заміни. Кожна операція в цьому сенсі, очевидно, повинна виконуватися тільки після того, як переконайтеся, що і акумулятор, і запобіжник управління стартером або система запалювання не є відповідальними за неможливість запуску.
Автомобільні стійки
WD-40® швидкодіючий знежирювач
Можливий новий стартер
Набір гайкових ключів
Гайковий ключ
Перш за все, вам потрібно підняти автомобіль і поставити його в абсолютній безпеці на двох підставках, оскільки вам доведеться працювати в нижній частині двигуна. Потім обидві клеми акумулятора необхідно від’єднати, щоб уникнути потенційно небезпечних електричних контактів. На цьому етапі після очищення двигуна стартера від будь-якого забруднення або жиру, що осіли на ньому (за необхідності, використовуйте спеціальний швидкодіючий знежирювач WD-40, який швидко видаляє жир, масло, бруд, не залишаючи жодних слідів. Він діє лише при контакті і легко змивається). Зокрема, необхідно перевірити, щоб клеми підключення на електромагніті були ідеально підключені та цілі. Будь-який нещільний контакт слід обробити WD-40 Specialist Швидкосохнучий очищувач контактів і належним чином затягнути. Якщо двигун все одно не запускається, стартер необхідно зняти та оглянути.
Майте на увазі, що для зазвичай вузьких приміщень, у яких ви працюєте, рекомендуємо перед початком роботи перевірити наявність необхідних інструментів, таких як торцевий ключ, а також ключ типу Torx. До стартера зазвичай можна дістатися з нижньої частини двигуна, але в деяких автомобілях також може знадобитися працювати зверху, а іноді потрібно зняти якийсь компонент, щоб мати можливість дістатися до нього з певною кількістю свободи. Перша операція, яку необхідно виконати, полягає в тому, щоб від’єднати великий електричний кабель, який йде безпосередньо від акумулятора, і кабель «запалювання», який йде від блоку запалювання. У цей момент необхідно послабити і викрутити два болти, які кріплять стартер до блоку двигуна. Якщо вони дуже тверді, краще попередньо обробити їх пенетрантом WD-40 SPECIALIST Швидкодіюча проникаюча змазка, яка швидко проникає і звільняє шматки з надзвичайною ефективністю. Його формула також підходить у важких випадках захоплення та окислення. Після того, як два болти витягуються, двигун можна легко витягти.
Перш ніж прийняти рішення про заміну стартера, бажано спочатку провести кілька простих тестів. Перш за все, необхідно оглянути шестерню вала, щоб переконатися, що немає зламаних або відколотих зубів. Потім перевіряється працездатність як електромагніту, так і самого стартера. Використовуються два кабелі, підключені до акумулятора: мінус необхідно затиснути на металевий корпус стартера. Потім необхідно перевірити, чи просувається вал із шестернею і чи обертається двигун, торкаючись плюсом двох контактів на задній стороні магніту. Якщо він не обертається, можна спробувати постукати молотком по зовнішній стороні корпусу, щоб звільнити можливе заїдання. Якщо стартер не подає ознак життя, ймовірно, його потрібно замінити.
У будь-якому випадку стартер необхідно зібрати на своє місце і знову підключити, як він був спочатку. Операція виконується за кроками, які були розглянуті раніше, але в зворотному порядку. У деяких автомобілях кріпильні болти необхідно затягувати з точним моментом затягування, для чого потрібен динамометричний ключ. Замініть будь-які деталі, зняті для виконання цієї операції, і перевірте правильність роботи, повернувши запалювання автомобіля. Тепер ми розібралися, як замінити стартер, залишилося їхати!
Ограничение ответственности
Представленная на сайте информация по способам применения WD-40 была предоставлена производителю WD-40 конечными пользователями продукции. Указанные способы применения не были протестированы непосредственно компанией WD-40. Таким образом, не являются рекомендацией по использованию от компании WD-40. Всегда следуйте инструкции по применению и принимайте во внимание предупреждения, напечатанные на упаковке продукции.
© 2024 WD-40 Company.
Всі права захищені